Bursa Elektrik Periyodik Kontrol ve Periyodik Ölçüm Hizmeti

Bursa Elektrik Periyodik Kontrol ve Elektriksel Periyodik Ölçüm Hizmetleri

Bursa Belgelendirme hizmetleri olarak Türkiye’nin her noktasına hızlı, kaliteli, yetkili ve uygun fiyat garantisiyle çalışıyoruz. Bursa Elektrik Periyodik Kontrol ve Test Hizmeti talepleriniz için bizimle iletesime geçebilirsiniz. Kısa kısa bilgiler için aşağıda yer verdiğimiz bilgilendirme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Elektrik Periyodik Kontrol Bursa

Bursa elektrik Periyodik Kontrol tesisatlarının , bakım ve ölçümleri kapsamında : elektrik topraklama tesisat ölçümü, paratoner tesisat ölçümü, aydınlık seviyesi ölçümü, termal kamera ölçümü, trafo bakımı, trafo yağ izolasyon ölçümü, gürültü ölçümü, titreşim ölçümü, jeneratör eksoz emisyon ölçümü, katodik koruma ölçümü, harmonik ölçümü, makine topraklama ölçümü, pano topraklama ölçümü, elektrik pano tesisat topraklama ölçümü, trafo topraklama ölçümü, işletme topraklama ölçümü, koruma topraklama ölçümü, Elektriksel Risk Analizi (ERA), Elektriksel Gerilim Risk Haritası, elektrik bilirkişilik, elektrik kaza araştırmaları, Elektriksel İş Güvenliği, Elektrikle Çalışmalarda Teknik Emniyet vb. periyodik ölçüm ve kontroller ile çeşitli eğitimler yapmaktayız.

Topraklama Ölçümü

Toprak ile iletken metal arasındaki direnci yani toprağa elektrik akımının ve gerilimin geçmemesi için ona karşı uygulanan bir kuvvettir, topraklama ölçümü toprak direnci meger test cihazı sayesinde hassasiyet ile ölçülmektedir.

Toprak Özgül Direnç Ölçümü

Özgül toprak direnci veya toprak özgül direnci; toprağın elektrik akımlarını nasıl ilettiği ile ilgili bilgi sahibi olma amacı taşımaktadır. Özgül direnç değerleri böğe ve toprağın yapısına göre farklılıklar göstermektedir.

Paratoner Ölçümü

Paratoner bakımı ile paratoner ölçümü yılda 1 kez olmak kaydı ile kanuni zorunluluk olarak yapılması gereken işlemler arasında yer alır. Ölçümü yapan işletmenin bu konuda yetkilendirilmiş kurum olması oldukça önemlidir.

Kaçak Akım Ölçümü

Toprak hattı direncinin yüksek olması yada toprak hattına bağlı kablonun başka bir yer ile temas etmesinden dolayı elektrik tesisatından uzaklaştırılamaz. Böyle durumlarda kaçak akım insan hayatı için tehdit oluşturmaya başlar.

Termal Kamera ile Sıcaklık Ölçümü

Rapor, ölçüm sırasında kullandığımız termal kameralar ile akredite olmuş yazılım aracılığıyla hazırlanır. Uluslararası standartlarıa uygun termal raporların yazılması sağlanmaktadır

Pano ve Tesisat Kontrolleri

Elektriksel muayene ve elektrik panosu muayene hizmetleri, olası patlama, yangın ve benzeri risklerin minimuma indirilmesi ve enerji kullanımında verimliliğin arttırılmasını sağlayan noktaların tespit edilmesi hedeflenmektedir.

Bursa Elektrik Periyodik Kontrol İçin :

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak , topraklama yetkilendirme belgelerine sahip Elektrik Mühendisleri Odası üyesi SMM Elektrik Mühendislerimiz tarafından paratoner ölçümü, topraklama ölçümleri, termal kamera ölçümü, katodik koruma ölçümü vb elektrik periyodik test kontrol ölçümleri yapılarak, tespit ve eksikliklerin de belirtildiği iş güvenliği kapsamında teknik raporlar hazırlanmaktadır. Uygun fiyat seçenekleri, ekonomik fiyatlar ve kaliteli hizmetlerimiz ile kobilerimizin 2008 den beri çözüm ortağı olmayı sürdürüyoruz.

 

Hemen destek ve teklif için : info@bursabelgelendirme.com ya da 0535 2777604 numaraları telefondan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bizimle iletişim kurabilmeniz için lütfen tıklayınız. 

25 Temmuz 2022
Bursa Elektrik Periyodik Kontrol ve Periyodik Ölçüm Hizmeti için yorumlar kapalı
1.920 kez görüntülendi
0535 277 76 04