ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi

iso 27001 Belgelendirme Hizmeti

iso 27001 belgelendirme , standardı tüm kuruluş türlerini (örneğin, ticari kuruluşlar, kamu kurumları, kar amaçlı olmayan kuruluşlar) kapsar. Bu standart, dokümante edilmiş bir BGYS ni kuruluşun tüm ticari riskleri bağlamında kurmak, gerçekleştirmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve iyileştirmek için gereksinimleri kapsar.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) standardı, tüm kuruluş türlerini (örneğin, ticari kuruluşlar, kamu kurumları, kar amaçlı olmayan kuruluşlar) kapsar.

Bu standart, dokümante edilmiş bir BGYS’yi kuruluşun tüm ticari riskleri bağlamında kurmak, gerçekleştirmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve iyileştirmek için gereksinimleri kapsar.

iso 27001 belgelendirme

Bağımsız kuruluşların ya da tarafların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş güvenlik kontrollerinin gerçekleştirilmesi için gereksinimleri belirtir.

BGYS, bilgi varlıklarını koruyan ve ilgili taraflara güven veren yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmıştır.v

iso 27001 Belgelendirme Standartları Nelerdir ?

iso 27001 Ne Demektir?

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, şirketlerin finansal verilerini, fikri mülkiyetlerini ve hassas müşteri bilgilerini korumalarına yardımcı olan uluslararası bir çerçevedir.

Şirketiniz bilgi güvenliği açısından savunmasız ve saldırılara doğrudan hedef olacak şekilde olarak görülmese de; sınırları belli olmayan internet dünyasında bilişim süreçlerinizde meydana gelebilecek bir problem veya bir hata işlerinizi aksatabilir ve bu da pazarda rakiplerinize avantaj oluşturabilir.

iso 27001 Amacı Nedir?

iso 27001′ in altında yer alan eksiksiz bir standartlar kurulumunu ve kullanımını kabul eder. Bunların tümü, standarttan kavramlar alır ve bir organizasyon içinde en iyi uygulamaların nasıl kurulacağına dair bir yol izler. Firmanın Bir bilgi güvenliği yönetim sistemi (BGYS) için gereksinimler sağlayan standartlar içinde en iyi bilinen standarttır.

iso 27001 Gereksinimleri Nelerdir ?

Bir ISO 27001 Belgesi alabilmek için, bir kuruluşun standardın tüm yönlerini kapsayan bir BGYS sürdürmesi gerekir. Bundan sonra, bir belgelendirme kuruluşundan  denetim talep edebilirler.

ISO 27001 sertifikalı olmak ne anlama geliyor?

ISO 27001 Belgeli firma olmak, kuruluşunuzun dış denetimi başarıyla geçtiği ve tüm uygunluk kriterlerini karşıladığı anlamına gelir. Bu, artık siber güvenlik itibarınızı artırmak için uyumluluğunuzun reklamını yapabileceğiniz anlamına gelir.

En son ISO 27001 standardı nedir?

En son standart resmi olarak ISO / IEC 27001: 2013 tür. 2013 yılında ISO 27001′ in ikinci resmi baskısı olarak yayınlandı. Standart en son 2019’da incelendi ve onaylandı, yani herhangi bir değişiklik gerekliliği olmadı.

iso 27001 Belgelendirme Standartları Nelerdir ?

 • Giriş
 • Kapsam
 • Normatif Referanslar
 • Terimler ve Tanımlar
 • Organizasyonun Bağlamı
 • Liderlik
 • Planlama
 • Destek
 • Operasyon
 • Performans Değerlendirmesi
 • İyileştirme
 • Referans Kontrol Hedefleri ve Kontrolleri

iso 27001 Belgelendirme’ nin Yararları Nelerdir?

 • İç denetimlerinizin bağımsız bir şekilde sağlandığını gösterir ve kurumsal yönetişim ve iş devamlılığı gereksinimlerini karşılar
 • Geçerli yasa ve düzenlemelere uygun davranıldığını bağımsız bir şekilde gösterir
 • Sözleşmeden doğan gereklilikleri karşılayarak ve müşterilerinize bilgilerinin güvenliğine gösterdiğiniz özeni göstererek bir rekabet avantajı sağlar
 • Bilgi güvenliği işlemleriniz, prosedürleriniz ve belgeleriniz biçimlendirilirken kurumsal risklerinizin gerektiği gibi tanımlandığını, değerlendirildiğini ve yönetildiğini bağımsız bir şekilde doğrular
 • Üst yönetiminizin bilgilerinin güvenliğine olan taahhüdünü kanıtlar düzenli değerlendirme işlemi performansınızı sürekli izlemenize ve geliştirmenize yardımcı olur.

iso 27001 Fiyatı Nedir?

Firmaların proseslerine , çalışan sayılarına ve iştigal alanlarına göre bir analiz yapılarak danışmanlık ve belge fiyatı belirlenir. Türkak akrediteli bir belgelendirme veya yabancı ülke akredite belgelendirme üzerinden yapılacak belgelendirmeler de de fiyat farkları olacaktır. Şirketinizin büyüklüğü veya hangi sektörde çalışırsanız çalışın, ISO 27001 sertifikası almak büyük bir kazanç olabilir.

Çok yakın bir zamanda tüm firmaların sahip olması gereken bir belge olma hüviyeti kazanacaktır.

Detaylı bilgi için Bursa Belgelendirme uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

14 Şubat 2019
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi için yorumlar kapalı
5.412 kez görüntülendi
0535 277 76 04