Mobilya Uygunluk Belgesi

Mobilya Uygunluk Belgesi

Ülkemizde mobilya sektörü oldukça önemli bir konuma sahip. Mobilya ürünlerinin üretildiği ülkemizde gerek üretim sistemleri, gerekse diğer yönetim sistemleri ile uyumlu hareket etmeniz ürünleriniz, personeliniz ve sektördeki konumunuz için önem arz eder. Türkiye´deki mobilya üreticileri için kılavuz niteliğinde olan mobilya kalite belgesi için bizlerden bilgi ve destek almanız mümkündür. Mobilya Uygunluk Belgesi

Mobilya Uygunluk belgesi

Mobilyacıların sektör içerisindeki eksiklerini bilen, sektöre hakim uzman danışmanlarımız ile Tüm Türkiye´de Mobilya Uygunluk Belgesi hizmeti sunuyoruz.

Mobilya Üretimi yapan kurumlar genellikle , ıso 9001 ,ıso 14001 ve ıso 45001 Yönetim Sistemleri belgelerine sahip olmaktadırlar. Bunların yanı sıra Avrupa ve diğer ülkelere Mobilya İhracatı yapan firmalardan Mobilya Uygunluk Belgesi talep edilebilmektedir.

Mobilya Uygunluk Belgesi Nasıl Alınır ?

AB’ye uygunluk ve AB ile ticaret için CE Belgesi almak zorunda olduğunuzu bilin. Bursa Belgelendirme Firmalara belgelendirme süreçlerinde üreticilere rehberlik eder.

Uygun Fiyatlı CE Belgesi almak için;

Ürünün tabi olduğu CE Direktifleri ( Yönetmelikleri ) tespit edilir, ürün için gerekli olan test yapılır ya da yaptırılır.

Ürünün tasarımı, çizimi, içeriği, yapısı, test raporları, etiketi, üretim prosesi, üretim ve kontrol talimatları, son kontrol bilgileri, ürün kataloğu, kullanma kılavuzu vb. içerikleri olan bir Teknik Dosya hazırlanır. Bursa Belgelendirme tarafından CE Belgesi Ürün Uygunluk değerlendirmesi yapılır, ürün için tespit edilmiş uygunsuzluklar var ise giderilir. Teknik dosya ve Ürün Değerlendirme Sonucuna göre GCR CERT olarak Mobilya Uygunluk Belgesi düzenlenir ve CE Logosu Kullanımına başlanır.

Bazı özel ürün gruplarından olan Mobilya üretimlerinde TSE üzerinden yapılan test ve denetimler neticesinde TSE Uygunluk veya TSE Hizmet Yeterlilik belgeleri de alınabilir.

E1 Sertikasının anlamı nedir?

Bir sağlık sertifikası olan E1, mobilyaların yapımında kullanılan ham maddenin kanserojen madde içermediğini göstermektedir.

Mobilya ham maddelerinden olan laminat ve MDF’lerde kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasalların ölçülmüş ve sağlığımıza zarar vermeyecek düzeylerde olması gerekir. E1 sertifikası da bu ölçümlerden geçmiş ve uygun görülmüş malzemelere verilen, dünya standardı bir sertifikadır. Uygunluk Belgesi bunu kapsamaz..

Akredite, anlamlı sertifikasyon kullanarak pazar fırsatlarından en iyi şekilde yararlanın

Ofis, okul ve sözleşme mobilyalarına yönelik bu kapsamlı sürdürülebilirlik sertifikası, hem Avrupa hem de uluslararası pazarlarda faaliyet gösterirken size önemli satış argümanları sağlar.

Avrupa Ofis Mobilyaları sertifikası, Amerikan  standardı, yeşil kamu alımlarına ilişkin Avrupa kriterleri ve gönüllü Avrupa eko-etiketlerinin spesifikasyonları temel alınarak geliştirilmiştir.

Bu nedenle tek bir sertifika, size AB’nin, ABD pazarının büyük bir kısmının ve dünyanın diğer bölgelerinin temel yasal gerekliliklerini kapsayan kapsamlı, yetkili ve bölgeler üstü akredite bir kalite belgesi verir.GCR CERT MOBİLYA UYGUNLUK

Mobilya Uygunluk Belgesi için detaylı isterseniz uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

11 Mart 2024
Mobilya Uygunluk Belgesi için yorumlar kapalı
99 kez görüntülendi
0535 277 76 04