Periyodik Kontrol Hizmetleri

Bursa Periyodik Kontrol Hizmetleri

İçerisinde yaşadığımız dönem içerisinde teknolojinin gelişmesi, makina ve aksamlarının artması beraberinde iş yaşamı ile ilgili kazaların artmasına neden olmuş ve buna bağlı olarak da güvenlik tedbirlerinin alınması gerekliliğini doğurmuştur.Bursa Periyodik Kontrol Hizmetleri olarak 2008 yılından itibaren profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Bursa Periyodik Kontrol

Periyodik Kontrol Nedir? Neden Önemlidir?

Çalışma koşulları ve zamana bağlı olarak yukarıda sınıflandırılan basınçlı kaplar ve kaldırma-itme makinaları zaman içerisinde bozulmaya ve deforme olmaya başlarlar. Bu süreç ilerledikçe makinaların ömrü git gide tükenir. Sürekli bakım ile bu durum geciktirilebilir ancak yalnızca yapılacak olan periyodik kontroller ile emniyetli bir şekilde çalışıp çalışmayacağı belirlenebilir.

Periyodik kontroller ve ölçümler esnasında kontrolü yapılan cihaza ait tüm genel ve kritik noktalar incelenerek kayıt altına alınır. Gerekli bölümlerin kalınlık, uzunluk, derinlik, iç ve dış çap ölçümleri yapılır. Kontrolün son aşamasında cihaz ile birlikte deneyler gerçekleştirilir, deney sonrasında alınan gözlem ve ölçüm değerleri ile deney öncesi yapılan ölçümler karşılaştırılır. periyodik ölçüm

Bu veriler karşılaştırılırken yürürlükte olan kanun, yönetmelik ve standartlara dayalı yorum ve sonuçlarda bulunulur. Cihazın çalışma durumu ayrıntılarıyla beraber raporlanarak ilgili firmaya teslim edilir.

Periyodik Kontrol Neden Yaptırılmalı?

  • İş kazalarının önüne geçmek
  • Makine ve cihazların güvenli olarak kullanılmasını sağlamak
  • Verimli çalışma koşullarını düzenlemek
  • Makinelerin ömrünün uzamasına katkıda bulunmak
  • İnsan-makine ilişkisine katkıda bulunmak
  • Çevre kirlenmesinin önüne geçebilmek
  • Üretimin verim artışına katkıda bulunmak

Unutulmamalıdır ki, yapılan sürekli bakım ve periyodik kontroller ve ölçüm ler sayesinde olası iş kazaları önlenerek, iş güvenliği sağlanmış olunur. Bu da sağlıklı iş yaşamı, huzurlu çevre ve bereketli bir üretim demektir.

Nasıl Yaptırılabilir?

Bursa Belgelendirme konusunda uzman olan bilinçli ve tarafsız personeli, gelişen çağı yakından takip eden, kalibrasyonu yapılmış ölçüm cihazları ile beraber kaliteli, güler yüzlü, zamanında ve hızlı hizmet anlayışıyla Periyodik Kontrol çalışmalarını sürdürmektedir.Periyodik Kontrol akreditasyonumuz için tıklayınız.

İş kazalarına karşı önleminizi mutlaka alınız, ve iş ekipmanlarınızın periyodik kontrollerini ve bakımlarını zamanında yaptırınız.

Çalışma Bakanlığı İş teftiş daire başkanlığına bağlı müfettişler tarafından firma denetimlerinde kontoller yapılmaktadır.

Detaylı bilgilendirme için firmamızla iletişime geçiniz.

Bursa Belgelendirme Bursa Periyodik Kontrol ve Ölçüm Hizmetleri

0535 277 76 04