Mobilya Sektöründe İso Belgesi

Mobilya Sektöründe İso Belgesi

Mobilya Standartları ve Sertifikaları denilince akla ilk olarak iso 9001 kalite belgesi gelebilmektedir. Bildiğimiz gibi mobilya alırken kalite bir önceliktir Ayrıca ISO 9001 , tüketicilerin iyi ürünler aldıklarını anlamaları için mobilya üreticilerinin belirli kalite standartlarını karşılaması gerektiği anlamına gelir. Mobilya Sektöründe İso Belgesi

Mobilya Sektöründe İso Belgesi

Ayrıca, mobilya için ISO, ahşap ve ahşap ürünlere verilen hizmeti resmileştirmek ve ilerletmek için tüm dünyadaki kuruluşlar tarafından benimsenen, küresel olarak uygulanan bir kalite yönetim standardı olarak gözlemlenmiştir.

ISO 9001 Belgesi – Kalite Yönetim Sistemi – Mobilya Sektöründe İso Belgesi

ISO 9001 Belgelendirmesi , tüm işletmelerde Kalite Yönetim sistemleri için gereksinimleri şart koşan, dünya çapında kabul görmüş bir standarttır. Müşteri Memnuniyeti, Liderlik kalitesi sağlar ve ayrıca Büyüme, Kanıta Dayalı Karar Verme ve İlişki Yönetimi, bütünlük eğitimi, eğitim merkezleri içerir ve ahşap ve ahşap endüstrisini güçlendirir.

Mobilya Sektöründe İso Belgesi  Faydaları

  • Ahşaplarınızı ve ahşap malzemelerinizi geliştirebilirsiniz
  • İşletmenizin itibarını güçlendirirsiniz.
  • Üreticilere ve perakendecilere kişiselleştirilmiş eğitim sağlanmış olur.
  • Mükemmelliği ve yeniliği etkinleştirmiş olursunuz.
  • Kurumsal yapınızı oluştutur ve uzun soluklu koruma sağlayabilirsiniz.
  • Müşteri Memnuniyetleri ve şikayetlerinizi analiz edebilir ve yönetebilirsiniz.
  • Rekabetinizi güçlendirirsiniz.

Mobilya Firmaları Hangi iso Belgelerini Alır ? 

Genelde Mobilya üretimi ve satışı yapan kurumlar iso 9001 , iso 14001 ve iso 45001 belgeleri ile birlikte iso 10002 Müşteri memnuniyeti belgelerini firmalarına alır ve kullanırlar. Bizim firmalara tavsiyemiz ise genelde sistemli bir çalışma yanında çevreye duyarlı üretim ve iş sağlığı ve güvenliği yönünden güvenli bir yapıda ve sistemde çalışmalar yapılmasıdır.

Operasyonel verimlilik

ISO sertifikası, müşteri memnuniyetini oluşturmaya ve kurum içinde operasyonel verimliliği artırmaya yardımcı olur. 

ISO sertifikası, yeni bir satıcı ve küresel pazarlara ulaşma uygunluğu ile iş yapmaya devam etmeden önce önemli bir gereklilik olabilecektir.

ISO sertifikası, özel ve kamu sözleşmeleri kazanan ticari kuruluşlara yardımcı olur.

Hangi Akreditasyonlu Belgelendirme Alınmalı ?

Mobilya üreticileri genelde üretim prosesleri ve ar-ge süreçlerini aktif tutmaya çalışırlar. Kurumsal yapısını ve süreçlerini oluşturabilmiş firmalar genelde denetimden geçerek , her yıl belge yenilemelerini TÜRKAK akredite olarak devamını sağlarlar. Bizler daha küçük ölçekli firmalara yabancı akredite olarak Alman Dakks  veya ABD İAS  belgelendirme süreçlerini yapabiliyoruz.

Mobilya Sektöründe Kalite

Türkiye, dünya mobilya ticaretinde küçük bir paya sahip olmasına karşın bu pay, her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin dünya mobilya ihracatındaki payı 200 ’de %0,70  iken 2019’dA %0,95  seviyelerine yükselmiştir. Gelişmiş ülke pazarlarına açılımda, birinci koşul
ürünlerin istenilen kalite ve standartlara uygunluğudur.

Firmanıza ISO Kalite Yönetim Sistemi Kurmak  , Bir ISO Kalite Belgesi Sahibi Olmak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirisiniz.

 

22 Mart 2022
Mobilya Sektöründe İso Belgesi için yorumlar kapalı
1.989 kez görüntülendi
0535 277 76 04