Saber Sertifikası

Saber Sertifikası

Saber Sertifikası (ihracatçı belgesi)Nedir? 

Saber Sertifikası , Suudi Arabistan ülkesine ürün gönderecek ülkelerdeki şirketlerin alması zorunlu olan yıllık vizeleme yaptığı sertifikadır. Suudi Arabistan’a ihracat izin belgesi nedir ?  Saber bir ihracat izin belgesi veya ihracat yetki belgesi dir. Suudi Arabista’a ihracat kayıt belgesi olarak ta tanımlanabilir. ihracat için gereken belgeler nelerdir sorusunun cevabı aşağıda listelenmiştir.

Saber Sertifikası

Saber Sertifikası ,ihracat için gerekli belgeler (ihracatçı belgesi) nelerdir?

SABER Sertifikası , Suudi Arabistan’a yapılan ihracatta sertifikasyonunu kolaylaştıran ve bazı ürün gruplarında zorunlu tutulan bir sistemidir. SABER için uzun vadeli plan. Suudi Arabistan’a giren tüm ürünleri gümrük yoluyla denetleyerek SASO’nun yerini alması ve bu sayede tek sistem haline gelmesidir. SABER temel olarak, Suudi Arabistan pazarında güvenli ürünlerin sayısını artırmayı amaçlamayan ihracat yetki belgesidir.

Suudi Arabistan ihracat sertifikası

Saber Sertifikasına  Öncelikli Olarak Tabi Olan Bazı Ürünler

Saber Sertifikası için , 14 yaş altı çocuklar tarafından oyunlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ürün ve oyuncaklar

Her tülü Tekstil ürünü , döşemelik kumaş , perde ,çarşaf vb.. ürünler saber kayıtlı ürünlerdir.

Makine ve makine yedek parça ürünleri sisteme öncelikli kayılı ürünler arasındadır.

AC için 50-1000 V ve DC için 75-1500 V voltaj derecesine sahip. Elektrikli ve / veya elektronik bileşen içeren elektrikli ve elektronik cihazlar ve aletler sertifikaya önceliklidir.

Makine  yağı, fren yağı, motor yağı ,otomatik şanzıman yağı, hidrolik yağı sertifikaya tabi ürünlerdir.

Binalarda ve tesislerde genel kullanıma yönelik asansör ve bazı asansör güvenlik bileşenleri saber sistemine dahildir.

Bina ve inşaat mühendisliği işleri için metaller ve alaşımları Örneğin. Çelik sac, çelik tel, alüminyum ve inşaat amaçlı alaşımlar sisteme öncelikli tabidir.

Yalıtım ve kaplama malzemesi kimyasal ürünler Fayanslar, seramikler, mermer, taş,

Kaçak alarm sistemi, LPG metal silindir, gaz besleme hortumu, gaz tüpü valfı, mutfak ocakları, LPG’li ısıtıcı gibi ürünler. Hidrolik Bağlantı Elemanları ve ilgili ürün Örneğin: Çimento, yapı kireci, alçı taşı, hazır beton ürünleri ve türevleri. Çimento tuğlaları, betonun kimyasal katkısı  (Betonarme, beton prekastın dışında)

Tuğlalar, fayanslar, mermer ve taşlar, banyo ürünleri, seramik fayanslar ve seramik tuğlalar (Karosiman ve tuğlalar hariç).

Saber Sistemine Kayıt 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Suudi Arabistan‘a ihraç edilecek ürünlerin gümrüklenmesi için uygunluk sertifikalarının Saber Sertifikası üzerinden gönderilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Saber Belgesi Saber Sertifikası

İhracatçılar, SABER Sertifika sistemine giriş yaparak ürün bilgilerini ekleyebilir. Sonraki aşamada ürünlerin güvenilir olduğunu gösteren test raporları ve sevkıyat belgeleri gibi dokümanlar sisteme yüklenir. SABER hakkında detaylı bilgi almak için , merak ettiklerinizi sormak ve sistem kaydınızı gerçekleştirmek için Bursa Belgelendirme Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Lütfen aşağıdakilere dikkat edin:

  1. Bursa Belgelendirme, 15/01/2020 tarihinden itibaren SABER sisteminden / SABER CoC programından kalan teknik düzenlemeler (TR) kapsamında düzenlenmiş ürünler için herhangi bir SASO CoC düzenlemeyi durduracaktır.
  2. Bursa Belgelendirme, yalnızca SABER platformundan düzenlenmiş ürünler için PCoC’ler düzenleyecektir.
  3. Tüm tüccarlar, düzenlemeye tabi olmayan tüm ürünler için sevkiyat sertifikasını SABER platformu üzerinden alacaklardır.
  4. 15/02/2020 tarihinden itibaren, Suudi Arabistan’a sadece SABER aracılığıyla gerekli sertifikalara sahip olmadığı sürece hiçbir gönderi gönderilmeyecektir.

SABER SİSTEM WEB SAYFASI LİNKİ : Saber elektronik platformu Suudi pazarına giriş kapınız.

Detaylı bilgi ve sistem kaydı için Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başta Bursa olmak üzere Türkiye’nin tüm  illerinde 2008 yılından itibaren hizmet vermekteyiz.

www.bursabelgelendirme.com

 

 

03 Haziran 2020
Saber Sertifikası için yorumlar kapalı
7.605 kez görüntülendi
0535 277 76 04