Suudi Arabistan İhracat Belgesi-Saber Belgesi

Suudi Arabistan İhracat Belgesi – Saber Belgesi

Bursa Belgelendirme Hizmetleri Olarak 2008 Yılından beri İhracat belgeleri hizmetlerini sunmaktayız. Firmalarımıza yüksek bir güven ve uygun fiyat politikamızla ihracat belgeleri hizmetimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutmamızın sonuçlarını uzun zamandır başta Bursa olmak üzere Tüm Türkiye de çalıştığımız firmalardan aldığımız teşekkürlerle taçlandırdık. Suudi Arabistan ihracat belgesi olan Saber sertifikası daha öncesinde Saso sertifikası olarak bilinen sertifikanın yerine geçmiş bulunmaktadır.

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak 12 yılı aşan tecrübemizle , ihracat yapan  firmalarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Ülkemizde ihracat yapan firmaların işlerini kolaylaştırma ilk hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Suudi Arabistan’a ürün göndermek isteyen firmalarımız son bir kaç yıldır çeşitli sertifikalar ile karşılaştılar. Öncesinde Saso Belgesi ile ihracat işlemi yapılırken , Ocak 2020 itibariyle Suudi Arabistan ihracat bakanlığı tarafından yayımlanan Saber Kayıt sistemi devreye alınmıştır. Suddi Arabistanın standartlaştırmaya çalıştığı bir sistem olarak kabul edilen Saber kaydı , sürekli alıcı ve satıcı olan müşteriler için bir kolaylık sağlamayı hedeflemiştir. Bununla beraber bir kez ve düşük tutarlı ürün gönderecekler için çok ta cazip olmadığı görülmektedir.

Suudi Arabistan ihracat sertifikası

Saber Hakkında

Saber, yerel tedarikçinin ve fabrikanın ithal edilen veya yerel olarak üretilen tüketici ürünlerini kapsar.  Suudi pazarına girmesi için gerekli uygunluk sertifikalarını elektronik olarak kaydetmesine yardımcı olan elektronik bir platformdur. Ayrıca Suudi pazarında güvenli ürün seviyesini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Saber platformu, Suudi Arabistan Standardizasyon, Metroloji ve Kalite Örgütü’nün gözetiminde Thiqa Business Services Company ile işbirliği içinde, kayıt işleminde tamamlanma hızı ve faydalanıcılar için harcanan zamanı azaltma açısından en yüksek verimlilik standartlarına göre işletmek ve geliştirmek için geliştirilmiştir. Scoc sertifikası diye de bilinmektedir.

Saber Belgesi Nasıl Alınır ?

İthalatçı ve İhracatçı firmalar arasında bir nevi köprüleme de diyebiliriz. Yıllık sertifika için. Saber bir online platformdur ,Suudi Arabistan’a ürün satacak tüm ihracatçıların alması zorunludur. Gtip numarasına göre Saber veya shipment sertifikası ile ürünler ülkeye sokulabilmektedir. Sorgulaması akredite firmalar tarafından yapılabilmektedir.

Saber Web Link : Suudi Arabistan İhracat Belgesi – Saber elektronik platformu pazarına giriş kapınız

Saber Kaydı için Gümrük Kodları diye bilinen. GTİP numaraları ile sorgulama yapılarak hangi kategoride ürün gönderileceği tespit edilmelidir. Girişler ve sevk bu ürüne uygun olarak hazırlanan fatura (invoice) ile gönderilmelidir. Sorgulama Linki :  https://saber.sa/home/hscodes

İhracatı yapılacak gerekli ürünleri ve uygunluk sertifikalarını kolayca kaydetmenize yardımcı olur. Ayrıca Suudi Arabistan Standartlar, Metroloji ve Kalite Organizasyonu tarafından kabul edilen uygunluk değerlendirme kuruluşlarına yerel ve uluslararası olarak ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak Sizin adınıza tüm işlemleri hızlı ve uygun fiyat ile yerine getiriyoruz. Siz sadece Suudi Arabistan ihracat belgenizi alıp müşterinize shipment belgenizi sunmak ve ürünleriniz sorunsuzca gümrükten geçişini sağlamak kalıyor.Suudi Arabistan belgesi

Detaylı bilgi ve hizmet alabilmek için , ihracat belgesi uzmanı arkadaşlarımız ile iletişime geçerek

veya 0535 277 77604 numaradan arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

06 Temmuz 2020
Suudi Arabistan İhracat Belgesi-Saber Belgesi için yorumlar kapalı
6.124 kez görüntülendi
0535 277 76 04