Makine Uygunluk Belgesi

Makine Uygunluk Belgesi

Bursa Belgelendirme olarak makine uygunluk belgesi alma hizmetini 2008 yılından beri Onaylanmış kuruluş bazında hizmet sunuyoruz. AB düzenlemeleri çerçevesinde yüksek standartlarda hizmet vermek için, EU 2016/42/ AT Makine Emniyet Yönetmeliği  zorunlu regülasyonuna uygun olarak NANDO (New Approach Notified and Designated Organisations) listesinde NB numaralı dosya  CE işareti iliştirebilmek üzere Onaylanmış Kuruluş statüsü kazanmış bulunuyoruz. Onaylanmış Kuruluş statüsü ile birlikte entegre laboratuvarımızda gerçekleştirilen kapsamlı testlerimiz ürünlerin dayanıklılık, güvenlik ve performans açısından en zorlu standartlara uygunluğunu değerlendirmektedir. Laboratuvarımızda tekstil, deri, plastik ve özel ürünler için testler de yapabilmekteyiz.

Makine ce Belgesi

Test kapasitemiz ve özel nitelikli makine, tekstil makinesi ,cam makinesi, ambalaj makinesi ve özel ayanım testleri talepleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Ürünlerinizin piyasaya sürülmesi sürecinde en güvenilir ve doğrulayıcı testleri sağlamaktayız. Bu süreçte, malzeme testleri, çevresel dayanıklılık testleri ve kullanıcı güvenliği testleri ile ürünlerinizin piyasaya uygunluğunu en üst düzeyde garanti altına alıyoruz. Hizmetlerimiz ve sertifikasyon süreçlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Onaylanmış Kuruluş Belgemizi ve CE işaretlemesi ile ilgili süreçleri öğrenmek için Nando Web Sitesini ziyaret edebilirisiniz.

Makine Uygunluk Belgesi Ne İşe Yarar?

Makine Uygunluk Belgesi , üretilen makinenin gerekli güvenlik gereksinimlerini sağladığını , test ve risklerin belirlenmiş olduğunu ve kullanıcılar için risklerin tespit edilip satışa ve kullanıma uygun olduğunu tanımlar. Ürünün özellikle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm satışlar için adeta bir pasaport niteliği taşır. Kısaca asgari güvenlik, sağlık ve çevre koruma gereklerine göre denetlendiğini ve değerlendirildiğini gösterir.

Makine Uygunluk Belgesi Nasıl Alınır?

1.Adım: Ürününüz için geçerli Ce direktifleri bulunmasıdır.

2.Adım: Üçüncü taraf değerlendirmesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

3.Adım: Ürününüzün Uygunluğunu Değerlendirin.

4.Adım: Teknik dokümantasyonların oluşturulması ve saklanmasını sağlayın.

5.Adım: Uyumluluk bildirimi ve CE işaretinin eklenmesidir.

Makine CE belgelendirmesi, Avrupa Birliği tarafından getirilen koşullar çerçevesinde gerçekleştirilen belgelendirme süreçlerini kapsar.. Bu uygunluk Sertifikası sayesinde makinenin üretim, kurulum ve kullanımı esnasında hem insan hem de çevre sağlığını tehdit edebilecek olumsuzlukların önlenmesi sağlanır. İlave olarak CE kapsamına giren bir ürün piyasaya arz edilecek ise 4703 sayılı kanun ve CE İşareti yönetmeliği gereği ülkemizde CE Belgesi zorunludur.

Uygunluk Belgesi iletişim İçin 0535 277 7604 bizimle irtibat kurabilirsiniz. 

 

19 Nisan 2024
Makine Uygunluk Belgesi için yorumlar kapalı
212 kez görüntülendi
0535 277 76 04