BURSA SASO BELGESİ DANIŞMANLIĞI

Bursa Saso Belgesi İçin (CoC)  

Bursa Belgelendirme eğitim danışmanlık hizmetleri olarak  müşterilerimize ihracat belgesi hizmetleri sunmaktayız. Bunların başında bursa saso belgesi danışmanlığı yer almaktadır. Güvenilir , hızlı ve düşük maliyetli hizmet anlayışımızla ihracat yapan müşterilerimize destek vermeye devam ediyoruz.

Saso Belgesi Nedir ?

Arabistan’a yapılan ihracatlarda ihracat  öncesi(Gerekli evraklar beyan edilerek) çıkartılan uygunluk belgesidir.      2019 yılı itibariyle gelen yeni yönetmelikle birlikte gümrük kapıları denetimleri sıkılaştırılmıştır. Belgesiz gönderilerde ciddi sorunlar yaşanmaya başlanmıştır.

      Bu sebeple ihracatların ardiye + cezai yaptırımlar vb. Durumlarda kalmamaları  ve görünmez maliyetlerini en aza indirmek için,saso belgelerini ihracat öncesinde almak en sağlıklı ve en doğru işleyiş olacaktır.

Saso Belgesi Türkiyeden suudi arabistan ihracatı için alınan Çok önemli bir Belgedir. Bu belge ürünlerinizin kalitesi , Yükleme esnasında kontrol edilmesi ve hizmet standartlarınızı arttırmak için yapılan çalışmaların sonunda uygunluk sertifikasıda denilebilir. İhracat esnasında gönderilen ürünler Firmamız tarafından akredite laboratuvarda test işlemlerinden sonra , Konteynır Kamyon ve tır yüklemelerinizin kontrolü işlemleri ile birlikte hemen ardından 3 iş günü içerisinde SASO CoC Belgeniz yayınlannmaktadır.

Bursa Saso belgesi

Bursa Saso Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dilerseniz Bu evrakları İletişim kısmındaki adrese direk e-mail atarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

1-RFC Başvuru formu

2-)Commercial İnvoice veya proforma İnvoice ( Kaşe imzalı)

3-)Menşei şehadetnamesi veya konşimento görüntüsü

4-)Fabrika ürünlerin yükleme tarihi bildirmeniz yeterlidir( Enspektörümüz denetime gelecektir.)

Türkiye de Sektör olarak ve ürün tanımına göre ürünlerin Akredite test raporu sunulmasına istinaden hazırlanan saso belgesi ihracat esnasında istenilen çok önemli bir belgedir. Endüstriyel alanında Elektrik elektronik , makina , Motor, aydınlatma , komponent parçaları , soğutucu dolaplarda saso belgesi , mobilya metal aksamlarda saso belgesi , tekstil alanında saso belgesi ve kimyasal ve kozmetik alanında saso belgesi için başvurularınızı telefon veya iletişim bölümünden bilgi alarak yapabilirsiniz. bursa saso belgesi

SASO Belgesi / saso sertifikası yapılan ihracatlarda ürünlerin aşağıdaki konularda ülke standartlarına uygun olduğunu göstermektedir.

  • Halk sağlığının korunması
  • Tüketici güvenliği
  • Ulusal Güvenlik
  • Dini ve genel ahlakın korunması
  • Çevrenin korunması
  • Aldatıcı uygulamaların önlenmesi.

İhraç edilecek malların her sevkiyatına  yetkili muayene kuruluşundan bir Uygunluk Belgesi alınmalıdır.  Gönderilerin gümrükten çekilmesini sağlamak ve ürünlerin ilgili Suudi teknik yönetmeliklerine ve ulusal, bölgesel veya uluslararası standartlara uygunluğunu teyit etmek için ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm ithal edilen sevkıyatlar çıkarılabilir olmayan bir menşe işareti taşımalıdır. Suudi Arabistan Gümrük ve İthalatçısı tarafından tutulmayanlara, düzeltici önlem almak veya suçun tekrarlanmayacağına dair bir taahhütte bulunmaları istenir. Aksi takdirde para cezası veya malın menşei ülkesine iade edilmesi. saso sertifikası

SASO (Yeni ismiyle Saber Sertifikası) Belgesi hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.bursabelgelendirme.com

 

0535 277 76 04