Bursa Periyodik Kontrol Hizmeti

Bursa Periyodik Kontrol Hizmeti

Bursa ürün ve test belgelendirme tarafından periyodik kontrolü yapılan kaldırma ve iletme ekipmanları hizmeti 10 yılı aşan tecrübesi ve ekibiyle bursa ve çevre illerde periyodik kontrol hizmetini sunmaktayız. Bursa Periyodik Kontrol Hizmeti olarak aşağıda yazılı olan iş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaktayız.

bursa periyodik kontrol

Basınçlı Kaplar  Bursa Periyodik Kontrol Hizmeti:

  • Basınçlı Hava Tankı
  • Kompresör Hava Tankı
  • Hidrofor / Genleşme Tankı

Kaldırma ve İletme Ekipmanları Kontrol Hizmeti

  • Vinç (Gezer köprülü Vinç ,Portal Vinç)
  • Caraskal
  • Monaray Vinç , Mobil Vinç
  • Transpalet
  • Forklift
  • Araç Kaldırma Donanımı
  • Yükselebilen Seyyar İş Platformu – Lift – Man lift

6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” uyarınca çıkarılan ve 25.04.2013 tarih ve 28628 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği”, işyerlerinde bulunan ekipmanların kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gereken asgari şartları belirlemiştir. TS 10689, TS EN 1757-2, TS ISO 5057, TS 10201 ISO 3184, TS ISO 6055, TS ISO 1074 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak periyodik kontroller gerçekleştirilmektedir.

Bursa Periyodik kontrol Hizmeti ile  işverenlerimizi , iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği gereği, iş güvenliği kapsamında, iş yerinde çalışanların  can ve mal güvenliğini ve cihazların kullanımlarında iş güvenliği sağlamaları zorunluluktur. Bu yükümlülükle çalışma koşullarının daha iyi şartlarda olması ve iş kazalarının azalması için kontrol ve muayenelerin yapılması zorunluluktur.

Periyodik Kontrol Süreleri Ne Kadardır ?

Üretici firma tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu iş yeri ortam koşullarını da dikkate almalıdır. Kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde alınmalıdır. Risk analizi sonuçları incelenmelidir. Belirlenen kontrol aralığının bu yönetmelik de belirtilen istisnalar durumlar haricinde 1 yılı aşmaması gerekir.

Akreditasyon Nedir?

Uluslararası uygunluk değerlendirme kuruluşunun, dünya tarafından genel görmüş kuralların ve kriterlerin ilgili birim tarafından onaylanması durumuna akreditasyon diyoruz. Uluslararası geçerli muayene standardı ise TS EN ISO/IEC 17020 olarak ifade edilmektedir. Firmamız işletmeler  için gerekli akreditasyon personeli ve belgelerini sağlamaktadır.

iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları periyodik kontroller sonrasında emniyette sayılır.

iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yön. göre , işyerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları tespit eder.

Güvenli işletmeler güvenli kontroller neticesinde ortaya çıkar. Güvenliğiniz için bizimle irtibata geçiniz , çözüm ortaklarımızla birlikte işletmenizde yer alan tüm ekipmanlarınız için Bursa Periyodik Kontrol Hizmetleri olarak akredite ve yetkin personellerimiz ile size hizmet sağlayalım.

Bizimle iletişim sayfamızdaki bilgilerden iletişim kurabilir ya da 535 277 7604 numaralı telefondan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

 

06 Mayıs 2021
Bursa Periyodik Kontrol Hizmeti için yorumlar kapalı
2.125 kez görüntülendi
0535 277 76 04