Ce Danışmanlık Hizmeti

Ce Danışmanlık Hizmeti

Ce Belgesi alma süreçlerinde ce danışmanlığı hizmeti almak bir çok firmanın başvurduğu ve hizmet aldığı bir danışmanlık faaliyetidir. Konuya uzak kişiler için öncelikle ce  nedir? Neden ce belgesine ihtiyaç duyulur ? Yazılarımız için ilgili linkleri okumalarını öneririz.Teknik Dosya nedir ? Her ürün için hazırlamak gerekli midir? Hangi ürünler için Ce İşareti vurma zorunludur?

bursa ce danışmanlık

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak 2008 yılından beri Bursa İlinde faaliyet gösteriyoruz. Tüm Türkiye de özellikle üreticilerimizin ihtiyacı olan İso kalite belgeleri ve Ürün belgelendirme Hizmetleri başta olmak üzere Kurumsal eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimiz ile firmalarımızın ihtiyaç duyduğu eğitimleri gerçekleştiriyoruz.

En Çok Ce Danışmanlık Hizmeti Alan Sektörler Hangileridir?

Makine Üreticileri : Makine Üreticileri ürettikleri makineler için Mutlaka Satışa sunabilmek ve piyasa arzı yapabilmek için Makinelerine Ce işareti vurmak zorundadırlar. Özellikle Bazı testleri yaptırıp , teknik Dosya hazırlamaları zorunludur. Bu konudaki İlgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz. 

Yapı Malzemeleri Üreticileri : Beton , tuğla , çimanto kimyasal yapıştırıcı , agrega vb.. Yapı malzemeleri üreten firmalarda ilgili yönetmelik gereği ürünlerine Ce işareti vurma zorunluluğu var. Bu konu ile ilgili de ayrıntılı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oyuncak üreticileri : Oyuncak sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız ürünlerinin satışını yapabilmek için. Ce işaretini ürünlerin üzerine ya da ambalajlarına mutlaka yerleştirmek zorundadırlar. İlgili yazımızı detaylı olarak incelemek için lütfen tıklayınız.

Kişisel Koruyucu Donanım Üreticileri : Medikal Maske , Toz maskesi eldiven, önlük , baret gibi.. Kişisel Koruyucular yönetmeliğine tabi ürünleri üreten üreticilerin mutlaka ürünlerine ilgili yönetmelik gereği testlerinin yapılıp , ce yönetmeliğine uygun olduğunu gösteren ce işaretini ürünlerine uygun şekilde yerleştirmelidirler. İlgili yazılarımı ürün isimlerinde verilen linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Medikal Cihazlar Üreticileri : Günüzümde Daha çok medikal maske olarak da tanınsa da tulum bone önlük gibi , medikal sınıfta yer alan ürünlerin ce belgesi alınması ve ürünlerin ce etiketi ile satışa sunulması gerekmektedir.Aynı şekilde Bez maske üreticileri de Ce belgesi ile Avrupaya ürünlerini satışa sunmaktadırlar.

Gaz Yakan Cihaz Üreticileri : Endüstriyel veya evlerde kullanılan doğalgaz. LPG li sistemlerle çalışan cihazlar için Ce Belgesi almak Zorunludur. İlgili Yönetmelik ve yazımızı tıklayarak incelemenizi öneririz.

Özellikle Yönetmelikle Belirtilmiş ürünlerde Nando kodu ile belgelendirilmiş firmalardan sertifika çıkartılması ürünleriniz başta Avrupa ülkeri olmak üzere Tüm Dünyada Dolaşımının Önünü açacaktır.

Ce İşlemi İçin Firma da hazırlanan Dökümanlar Listesi Şu Şekildedir.

1.       FR.109 Makine Emniyet Yönetmeliği Başvuru Formu Sözleşmesi (Islak imzalı kaşeli)

2.       FR.111 Makine Firma Bilgi Formu Sözleşmesi (Islak imzalı kaşeli)

3.       At Uygunluk Beyanı (Islak imzalı kaşeli)

4.Firma Evrakları.

·         Ticaret Sicil Gazetesi

·         Hal Faaliyet Belgesi

·         İmza Sirküleri

·         Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

·         Ticaret Sicil Müdürlüğü Sicil Tasdiknamesi

·         Vergi Levhası

·         Son 3 Aylık SGK Bildirgesi

·         Var ise Marka Patent Belgesi

5. Teknik Dosya Ce Danışmanlık.

·         Ürün kullanım kılavuzu

·         Ürün montaj kılavuzu

·         Ürün teknik resimleri (A4 boyutunda olacak)

·         Patlatılmış resim

·         Malzeme listesi ve malzeme özellikleri

·         Ürün teknik özellik tablosu

·         Kullanılan komponentlerin CE sertifikaları ve raporları

·         Elektrik devre diyagramları

·         Uygunluk beyanı

·         Etiket örneği

·         Risk Analizi

Ce Danışmanlık ve ce belgesi hakkında bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Ya da 0535 2777604 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

 

 

08 Ağustos 2020
Ce Danışmanlık Hizmeti için yorumlar kapalı
3.288 kez görüntülendi
0535 277 76 04