YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ

Yüksekte Çalışma Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi ni kimler almalıdır? Yüksekte çalışma nedir? Yüksekte çalışmanın kuralları nelerdir , yüksekte çalışma yapanlar hangi ekipmanları kullanmalıdır.

bursa yüksekte çalışma eğitimi

Yüksekte Çalışma Nedir?

Yüksekte çalışmak, önlem alınmazsa, bir kişinin kişisel yaralanmaya neden olabilecek bir mesafeye düşebileceği herhangi bir yerde çalışmak anlamına gelir. Aşağıdaki durumlarda çalışma yapıyorsanız yüksekte çalışıyorsunuz demektir.

 • Merdivenlerde yapılan Çalışma
 • İskelelerde çalışma
 • Çatılarda yapılan çalışmalar
 • Zeminden yüksekte çalışma
 • Binaların kenar kısımlarında çalışma diye çoğaltılabilir.

Yüksekte Çalışma Eğitim içeriği

 • Düşmeden korunma tedbirleri
 • Yüksekte çalışma ile ilgili yasal mevzuat
 • Düşme durdurma sistemleri
 • Yaşam hatları
 • Ekipman bakım ve kontrolü
 • Uygulama (KKD giyimi ve kontrolü, temel düğüm çeşitleri, lanyard kullanımı, ankraj noktalarının düzenlenmesi, dikey yaşam hatlarının kurulması ve kullanılması)

15.05.2013 tarih ve 28648 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe göre, yüksekte çalışanlara oluşabilecek riskler ve bunlardan kaçınma yolları ile güvenli çalışma yöntemleri konularında uygulamalı eğitim verilmesi zorunludur.6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri kapsamında verilmesi gereken eğitimler kapsamında yüksekte çalışan personellere mutlaka Yüksekte güvenli çalışma eğitimi verilmelidir.

Ülkemizde en çok ölümlü iş kazası inşaat sektöründe meydana gelmektedir. Bu ölümlü iş kazalarının birçoğu da yüksekten düşme şeklinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle yüksekte çalışanların bu konuda özel olarak eğitilmesi gerekir.

Yüksekte Çalışma Eğitimi nin Amacı :

Yüksekte yapılan çalışmalarda personelin bilinçli ve güvenli bir çalışma yapmasını sağlamak. Yüksekten düşme kazalarının önüne geçmek seviyede yetişmesini sağlamak. Bursa Belgelendirme ve Ali Özer Eğitim Danışmanlık olarak eğitim verilen personellere Yüksekte güvenli çalışma eğitimi ve sertifikasını veriyoruz.

http://app.csgb.gov.tr/isggm/guvenliiskele/Mevzuattayuksektecalisma.pdf

Bu doğrultuda, uzman ve konularında deneyimli Bursa Belgelendirme eğitmenleri tarafından, ilgili Yönetmelik hükümlerine uygun ve firmanıza özel olarak, aşağıdaki konu başlıklarını içeren eğitim programı hazırlanmakta ve çalışanlar teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

Yüksekte Çalışma ile ilgili tanımlar

Yüksekte Güvenli çalışmanın yasal dayanakları

Emniyet alma kuralları ( ankrajlama )

Kişisel koruyucu donanımların kontrol ve bakımı

Merdiven, iskele ve platformlarda güvenli çalışma uygulamaları

Askıda kalan kişiyi kurtarma yöntemleri

Yüksekte Güvenli Çalışma Temel Eğitimi: 1 gün ( 8 saat) sürmektedir. İhtiyaca göre ileri seviye eğitimler ile süre değişebilir.

Eğitimlerimiz alanında uzman ve Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanlarımız ve Eğiticilerimiz tarafından verilmektedir.

Eğitimlere katılım zorunludur.

Eğitimlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ya da 0535 2777604 numaradan bize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

www.bursabelgelendirme.com

 

26 Şubat 2020
YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ için yorumlar kapalı
3.322 kez görüntülendi
0535 277 76 04