Oyuncak Güvenliği ve Ce İşareti – Oyuncak CE Belgesi

Oyuncak Güvenliği ve Ce İşareti – Oyuncak CE Belgesi

 Oyuncak Güvenliği ve Ce İşareti – Bursa Oyuncak CE Belgesi

Bir ürünün (veya malzemenin) 14 yaşından küçük çocukların oyun içinde kullanılması amaçlanıyorsa. Bu ürünün Türkiye veya Avrupa’daki piyasaya sürülmeden önce CE işareti olması gerekecektir.  Avrupa pazarı için oyuncaklar, Oyuncak Güvenliği Direktifi (2009/48 / EC) kapsamındadır. Bu oyuncakların güvenlik yönlerine odaklanarak çocukların herhangi bir zarara maruz kalmamasını sağlar.Bursa Oyuncak CE Belgesi

Direktifin kapsamı (14 yaşından küçük bir çocuk tarafından oyunda kullanılmak üzere tasarlanan öğe). Çok geniş bir ürün yelpazesini kapsayabilir, ancak bir oyuncak dükkanında bulacağınız her şeyin aslında kapsamına girmediğine dikkat etmek önemlidir. Oyuncakların Güvenliği Direktifleri. Direktif, oyuncak olarak kabul edilmeyen ürünlerin bir listesini ortaya koymaktadır; bu ürünlerin bazıları *:

 • 14 yaş ve üzeri koleksiyoncular için ürünler (böyle bir niyet taşıyan)
 • Spor malzemeleri (vücut kütlesi> 20kg olan çocuklar için tekerlekli paten ve kaykaylar dahil)
 • Spor için tasarlanmış veya umumi yollarda veya yollarda seyahat için kullanılması amaçlanan scooter ve diğer ulaşım araçları
 • 500’den fazla parça içeren bulmacalar
 • Yetişkin gözetimi altında kullanılan öğretim amaçlı eğitim ürünleri
 • Oyunda kullanılmayan çocuklar için moda aksesuarları

Bursa Oyuncak ce Belgesi Hizmeti

 Öğelerin tam listesi için Direktifin Ek I’ine bakınız

‘Oyunda kullanım için’ terimi, bir ürünün oyuncak olup olmadığına karar verirken. Özellikle de hemen hemen tüm öğelerin bir ‘oyun değeri’ olabileceğini düşünürken karışıklık yaratabilir. Avrupa kılavuz notları bunu açıkça ortaya koymaktadır; Bir ürünün oyuncak olarak kabul edilmesi için. Oynatma değerinin üretici tarafından sunulması amaçlanmış olmalıdır, ancak üretici aynı zamanda ürünün makul beklenen kullanımını da dikkate almalıdır. Ürünün oyuncak olmadığını belirten bir etiket, üreticinin niyetlerini belirtmesine yardımcı olmak için kullanılabilir, ancak bu iddiayı destekleyebilmelidir. Üretici, ürünlerinin CE olarak bir oyuncak olarak işaretlenip işaretlenmeyeceğinden emin değilse, aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmak isteyebilir **:

 • Satış yeri (oyuncaklar genellikle oyuncak dükkanlarında / departmanlarında satılır, ancak yetişkin koleksiyoncular için daha çok özel mağazalarda satılır)
 • Reklam ve ambalajın hedef kitlesi
 • Fiyat (oyuncaklar yetişkin koleksiyonları için parçalardan daha düşük bir fiyata satılabilir)
 • Küçük boy (bebek giysileri, oyuncak demir tahtalar oyuncak olarak kabul edilir)
 • Çift kullanım (kullanımların dikkate alınması gerekir, eğer önemli bir oyun değeri varsa, o zaman bir oyuncak olarak kabul edilebilir)
 • Pasif kullanım (tavandan sarkan bir cep telefonu gibi ulaşılamayan eşyalar oyuncak olarak kabul edilmez. Ancak oyun değerine sahip bir beşiğe asılan mobil gibi erişilebilen eşyalar oyuncak olarak kabul edilebilir)

** Avrupa Oyuncaklar kılavuzundan alınan kriterler. Liste ayrıntılı değildir ve birbirleriyle kombinasyon halinde kullanılması önerilir

Ürününüz Oyuncakların Güvenliği Direktifi kapsamına girerse, CE işareti olabilir, ancak CE işaretinin uygulanamadığı yerlerde, CE dışındaki diğer işaretleme mevzuatının, özellikle Genel Ürün Güvenliği Direktifi’nin (GPSD) not edilmesi önemlidir. ), büyük olasılıkla geçerlidir. Aslında, Oyuncak Direktifi tarafından hiçbir tehlikenin kaçırılmamasını sağlamak için, oyuncak aynı zamanda Oyuncak Güvenliği Direktifi kapsamında olduğunda. GPSD gibi mevzuat da uygulanacaktır. Direktifin kapsamını ürününüze uygulama konusunda yardım için lütfen teknik ekibimizle iletişime geçin veya yerel Ticaret Standartları departmanınızla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Oyuncak CE Belgesi

Bursa Oyuncak Ce Belgesi Uygunluk Gereksinimleri– Oyuncak CE Belgesi

Oyuncakların Güvenliği Direktifi, üreticinin seçimine uygunluk için iki yol belirler. Bu seçenekler aşağıda belirtilmiştir:

oyuncak ce işaretleme süreci

oyuncak ce işaretleme süreci bursa

İç Üretim Kontrol Özeti:

Bazı görevlerin tamamlanması için üçüncü bir taraf çalışsalar da, bu yol tamamen kendi kendini beyan eden bir güzergahtır. Üretici, uyumlaştırılmış bir Avrupa Standardı (hEN) uygulamalı ve 768/2008 / EC Modül A’da (aşağıda özetlenmiştir) belirtilen görevleri yerine getirmelidir:

 • Uygunluk değerlendirmesi belgeleme
 • Teknik belgeleri derleyin
 • Üretim sürecinin sabit bir uygunluk seviyesini sağladığından emin olun
 • CE işaretini ve diğer uygunluk bilgilerini yapıştırın
 • Bir Uygunluk Beyanı Tamamlayın

AT Tipi İnceleme Özeti:

Bu rota, üreticinin oyuncaklarını CE işaretlemelerini sağlamak için üçüncü bir şahıs (Onaylanmış Kuruluş olarak bilinir) atamasını gerektirir. Görevler İç Üretim Kontrol yolunda belirtilenlere benzer, ancak diğer hususların yanı sıra teknik belgelerin. Onaylanmış Kuruluş tarafından gözden geçirilmesi gerekecek ve ürün değerlendirmesi de Onaylanmış Kuruluş tarafından gerçekleştirilecektir. Onaylanmış Kuruluş ürünü uygunluk içinde bulduğunda, imalatçının kendi Uygunluk Bildirimi’ni tamamlamasını sağlayan bir AT Tipi İnceleme Sertifikası verecektir. Oyuncak CE Belgesi

DIREKTIFE BAĞLANTI:

Tam metin ve gereksinimler için lütfen her zaman Direktife bakın: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:170:0001:0037:EN:PDF

Nasıl Yardımcı Oluruz ?

CE İşaretleme oyuncak üreticilerine, ithalatçılarına ve distribütörlerine düzenli olarak yardım eder ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir dizi hizmetimiz vardır. Sunulan hizmetlerden bazıları:

 • Direktif kapsamının ürününüze uygulanmasına destek
 • Uyumlaştırılmış oyuncak standartlarına ilişkin değerlendirmeler (EN 71-1 gibi)
 • Teknik dokümantasyon derlemesi
 • Uygunluk kontrolleri beyanı

https://business.google.com/Bursa Belgelendirme

Oyuncaklarınızı veya benzer ürünlerinizi işaretlemek için CE ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen 0535 2777604 numaralı telefondan bize ulaşın.

19 Ocak 2020
Oyuncak Güvenliği ve Ce İşareti – Oyuncak CE Belgesi için yorumlar kapalı
3.182 kez görüntülendi
0535 277 76 04